Pstrąg z fasolką szparagową z pesto

Sposób przygotowania

Ryby dokładnie umyj. Następnie każdą z nich skrop sokiem z cytryny, oprósz świeżo mielonym białym pieprzem i pozostaw na ok. 20 minut.

Po tym czasie odsącz rybę z soku i przełóż na folię aluminiową. Skrop delikatnie pstrągi  oliwą z oliwek, ułóż na nich kilka listków bazylii i posól solą morską. Następnie każdą rybę osobno owiń folią, połóż na blasze i wstaw do piekarnika rozgrzanego do temperatury 200°C na ok. 20 minut. W połowie pieczenia przewróć rybę na drugą stronę.

Składniki na pesto, prócz oliwy, zmiksuj w blenderze. Następnie dolej tyle oliwy, aby rozrzedzić całość (ok. 2-3 łyżek), dodaj sól morską i świeżo mielony pieprz według uznania. Całość możesz odrobinę skropić sokiem z cytryny.

Fasolkę szparagową ugotuj zgodnie z opisem na opakowaniu.

Na talerze najpierw wyłóż fasolkę, staraj się równo ułożyć wszystkie strąki. Następnie wyjmij pstrągi z folii (uważaj, aby nie poparzyć się parą) i ułóż je w poprzek fasolki. Na łyżeczkę od herbaty nabierz pesto i rozsmaruj je równomiernie po filecie. Resztę podaj w małej sosjerce lub kokilce ustawionej na talerzu. Nie zapomnij też o podaniu ćwiartki cytryny.

 

Polecamy

Wyszukiwanie zaawansowane