Zrównoważony rozwój

Zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju stanowi moc napędową naszej działalności i integralną część naszej strategii. Dokładamy wszelkich starań aby tworzyć otoczenie społeczne, które zaoferuje szanse i możliwości niezbędne do rozwoju dla przyszłych pokoleń. Zrównoważone rolnictwo, produkcja i logistyka, redukcja emisji CO2, racjonalne zużycie wody i energii oraz przyjazne i bezpieczne środowiska pracy to pojęcia kluczowe dla naszej firmy.

Pozyskiwanie surowców i produkcja

* Najczęściej używane surowce pochodzą z polskich pól i sadów – wykorzystujemy różnorodność upraw jaka jest możliwa w naszym regionie geograficznym oraz dobrą kondycję środowiska naturalnego
* Wieloletnia współpraca z dostawcami obejmująca kwestie dotyczące upraw, nawadniania, użycia odpowiednich środków ochrony roślin, metod upraw daje nam gwarancję najwyższej jakości surowców do produkcji.
* Usytuowanie zakładów produkcyjnych w bliskim położeniu od plantacji oznacza krótki czas transportu, co przekłada się na niższe koszty dowozu, ale przede wszystkim na lepszą jakość składników pochodzą wyłącznie od sprawdzonych dostawców z plantacji kontrolowanych przez naszych agronomów i laboratoria zakładowe
* Nie używamy w procesie produkcji surowców modyfikowanych genetycznie, konserwantów ani sztucznych barwników.
* Nieustanna modernizacja istniejących linii produkcyjnych i pakujących oraz inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne pozwalają na maksymalne wykorzystanie surowców, oszczędność energii i efektywne wykorzystanie czasu pracy.
* Nasze zakłady posiadają własne oczyszczalnie ścieków i plany zagospodarowania odpadów oraz zmniejszenia zużycia energii elektrycznej.

Pakowanie, logistyka i transport

* Przemyślane opakowania generują mniejszą ilość śmieci w twoim domu.
* Optymalizacja procesów pakowania oznacza racjonalne zużycie materiałów i redukcję odpadów przy produkcji.
* Optymalizacja systemów magazynowania i dostaw do sklepów (ograniczenie niepotrzebnych transportów) gwarantują stałą jakość produktów i lepszą obsługę odbiorców, jak również niższe zużycie paliwa i redukcję CO2).

Polecamy

Wyszukiwanie zaawansowane