Lubimy gotować!

Spotkanie z przyjaciółmi to zwykle wspólne oglądanie filmów lub wyjście do knajpki? A gdyby tak dla odmiany zaprosić wszystkich do… kuchni?

Wspólne gotowanie z przyjaciółmi do niedawna oglądaliśmy w amerykańskich serialach. My raczej przywykliśmy do zapraszania gości do salonu, w którym czekają na nich przygotowane wcześniej przysmaki. Jednak szerząca się moda na gotowanie spowodowała małą rewolucję w jego postrzeganiu. Z obowiązku zamieniło się w rozrywkę i sposób na spędzanie wolnego czasu. Spróbujcie zorganizować kulinarną imprezę zamiast tradycyjnej „posiadówki” na kanapie. Gwarantujemy, że będziecie się świetnie bawić!

Zgrana ekipa

Wiadomo, że im bardziej zbliżone gusta kulinarne mają zaproszone osoby, tym łatwiej zorganizować wspólne gotowanie i mieć pewność, że wszystkim będzie smakować. Ustalcie razem, jaką potrawę macie ochotę zjeść. Nie musicie się skupiać tylko na jednym daniu. Ciekawym pomysłem będzie nadanie spotkaniu określonego klimatu. Możecie zdecydować się na hiszpańską fiestę pełną tapas urozmaiconą winem wprost z Półwyspu Iberyjskiego. A może fascynuje Was japońska sztuka przyrządzania sushi? Albo macie dość wyszukanych dań i chcecie przyrządzić wielką ucztę z pierogami? Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń - wystarczy odrobina kreatywności!

Zaproszeni goście mają bardzo zróżnicowane gusta kulinarne? To idealny sposób, aby każdy stworzył swoje danie i poczęstował nim innych. Dzięki temu spróbujecie różnych potraw i nauczycie się nawzajem, jak je przygotowywać. Same plusy, a ile przy tym radości i zabawy.

Grunt to dobry plan

Aby wieczór pełen kulinarnych przygód była naprawdę udany, warto zaplanować kilka rzeczy wcześniej. Dzięki temu nic nie zakłóci jego przebiegu.

Po pierwsze zaplanuj dokładną listę zakupów i ustal, kto będzie za nie odpowiedzialny. Możesz stworzyć jedną dużą listę i zrobić wielkie zakupy obejmujące wszystkie składniki. Dzięki temu masz pewność, że wszystko czego potrzebujesz znajdzie się w Twojej kuchni. Możesz także zrobić zamówienie w sklepie internetowym, który dowiezie wszystkie produkty prosto pod Twoje drzwi. Innym rozwiązaniem jest podzielenie listy na kilka mniejszych. Wtedy każdego z uczestników będzie czekać wycieczka do sklepu.

Zastanów się, ile czasu zajmie przygotowanie potraw, a potem pomnóż ten czas przez dwa. Dzięki takiej kalkulacji będziesz wiedzieć, na którą godzinę zaplanować start wydarzenia. Pamiętaj, że musicie zarezerwować chwilę na przygotowania i spokojną degustację. W przeciwieństwie do zwykłego gotowania weź pod uwagę, że podczas imprezy kulinarnej będzie się dziać dużo więcej. Mnóstwo śmiechu, żartów i czasami… powtórek. Zgodnie ze starym powiedzeniem “gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść” coś może pójść nie do końca po Waszej myśli.

By jednak mieć pewność, że spotkanie nie przeistoczy się w godziny spędzone na siekaniu i pilnowaniu gotujących się potraw, zaproponuj gościom wykorzystanie mrożonych warzyw. Są idealną bazą do stworzenia wielu ciekawych dań. Wystarczy tylko trochę wyobraźni. Jeśli w zabawie biorą udział maluchy, warto przewidzieć małe wypadki, jak potłuczone talerze i kawałki składników w najróżniejszych zakamarkach kuchni.

Jeśli ktoś z zaproszonych gości jest naprawdę przekonany, że do gotowania ma przysłowiowe dwie lewe ręce – nie zmuszajmy go do czynnego udziału. Może będzie za to świetnie czuć się jako osoba odpowiedzialna za dekorację stołu? Dzięki temu będzie się dobrze bawić i weźmie czynny udział w przygotowaniach bez zbędnego stresu, że jednym ruchem zepsuje misternie przygotowaną tartę warzywną z serem pleśniowym.

Wyższy poziom zaawansowania

Zupełnie nie potraficie gotować, a bardzo chcielibyście się nauczyć? A może wiecie o świecie kulinarnym naprawdę sporo, ale Waszym marzeniem jest poznanie tajników kuchni tajskiej? Nie ma znaczenia, na jakim poziomie zaawansowania jesteście obecnie. W Internecie znajdziecie mnóstwo firm, które zorganizują szkolenie kulinarne w Waszym domu. Kuchnie świata przestaną być dla Was tajemnicą, profesjonalista w Waszym domu pokaże krok po kroku cały tajemny proces przygotowania potrawy, a Wy pod jego bacznym okiem stworzycie prawdziwe arcydzieło. Takie szkolenie może być idealną niespodzianką urodzinową dla amatorów gotowania. W końcu to prezent i przyjęcie urodzinowe w jednym!

Okazuje się, że zaproszenie wszystkich do kuchni to naprawdę świetny pomysł na udaną imprezę. Sobotni wieczór pełen smaku, uśmiechu i zabawy to przepis na idealne spotkanie z przyjaciółmi. Pozostaje tylko ostatnie pytanie. Kto zmywa?

Polecamy

Wyszukiwanie zaawansowane