Singiel w kuchni

Dla jednej osoby nie opłaca się gotować – to często powtarzany stereotyp. Dowiedz się, jak zorganizować gotowanie dla singla, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

Wiele osób uważa, że gotowanie tylko dla siebie to istna udręka. Niektórzy sądzą tak, ponieważ wydaje im się, że trzeba gotować małe porcje, aby zdążyć zjeść zanim jedzenie się zepsuje. Z tego powodu także trzeba gotować często. Dodatkowo mówi się, że przygotowując obiad dla jednej osoby, brudzimy dokładnie tyle samo naczyń, co w przypadku wieloosobowej rodziny.

Nic bardziej mylnego. Wystarczy wprowadzić w życie kilka drobnych zasad, aby gotowanie dla singla było łatwe, smaczne i nie zabierało wiele czasu.

Dobry plan to podstawa

W zasadzie niezależnie od liczby osób w Twoim gospodarstwie domowym, planowanie posiłków skutkuje zwiększoną ilością wolnego czasu i oszczędnościami. Zaplanuj posiłki na kilka dni, tak aby niektóre składniki mogły się powtórzyć następnego dnia. Wydaje Ci się, że Twój jadłospis będzie z tego powodu monotonny? Wiosenna sałatka brokułowa to zupełnie inne danie, niż brokułowe tacos – przekonaj się sam. Nie jesteś mistrzem planowania? Pomożemy Ci skomponować jadłospis na cały tydzień. Zajrzyj na www.poranasmak.pl.

Dopasowane porcje

Kupuj odpowiednie dla siebie porcje, dzięki temu jedzenie się nie zmarnuje. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą produkty mrożone d’aucy. Możesz użyć tylko połowę opakowania, a resztę schować do zamrażalnika i wyjąć, kiedy będą Ci ponownie potrzebne. Dodatkową zaletą jest możliwość przechowywania ich przez długi okres czasu.

Niezły czas

Należysz do zajętych osób i zależy Ci przede wszystkim na oszczędności czasu w kuchni? Zdrowe gotowanie wcale nie musi być czasochłonne, o czym przekonywaliśmy już wcześniej. Potrzebne bardzo szybkie danie do przygotowania w jednym naczyniu, a dokładnie na patelni? Spróbuj naszego przysmaku z kurczakiem lub skuś się na inny z naszych przepisów. Wiele z nich przygotujesz w mniej niż 30 minut.

Zapakuj do pracy

Jeśli skusiłeś się na naszego pysznego kurczaka, to zwróć uwagę, że jest bardzo łatwy do odgrzania w kuchence mikrofalowej. Zrób podwójną porcję i zapakuj do pudełka. Dzięki temu masz pożywny i pyszny lunch do zjedzenia w pracy. W ten sam sposób możesz wykorzystać wiele dań, począwszy od zup, przez dania główne oraz desery z owocami. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie pojemniki. Są one bardzo funkcjonalne, ponieważ możesz je wykorzystać do przenoszenia dań, ale także do przechowywania ich w lodówce.

Nie brudź więcej, niż musisz

W ten sposób wróciliśmy do tematu naczyń. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, możesz przechowywać i transportować dania w tych samych opakowaniach. Po drugie ważne jest, żeby nie używać wielu naczyń i przyborów kuchennych równocześnie. Jeśli masz porządek w kuchni, to łatwiej będzie Ci zapanować nad procesem gotowanie i nie będziesz zmuszony ciągle sięgać po nową łyżkę do mieszania, ponieważ poprzednia się zawieruszyła. Do krojenia spokojnie wystarczy jedna deska, a wiele dań da się ugotować w jednym naczyniu.

Dobrym nawykiem jest także zmywanie w trakcie gotowanie. Naczynia, których nie planujesz włożyć do zmywarki lub wystarczy je opłukać, umyj w oczekiwaniu na danie. Dzięki temu zjesz swój obiad w czystej kuchni, a dodatkowo oszczędzisz czas.

Do naszych wskazówek dodaj kilka swoich sprawdzonych tricków i dopasuj swoje gotowanie do własnego trybu życia oraz upodobań. Gotowanie dla singla to naprawdę prosta i szybka sprawa. A kiedy już nabierzesz wprawy i zdecydujesz się zaprosić znajomych na swoje przysmaki, na pewno będą pod wielkim wrażeniem Twoich kulinarnych umiejętności.

Polecamy

Wyszukiwanie zaawansowane