Doskonała na wiosnę

Zupa często kojarzy się z posiłkiem idealnym na mroźne zimowe wieczory. Doskonale rozgrzewa i syci. A wiecie, jakie korzyści zupy przynoszą wiosną?

Wczesna wiosna zwykle charakteryzuje się bardzo ciepłymi dniami, ale niestety dość zimnymi wieczorami. Tutaj zupy sprawdzą się jako lekka i rozgrzewająca kolacja. Przykładowo nasza nowa zupa krem z pomidorów z mozzarellą i bazylią będzie świetna jako wieczorny posiłek. Jest bardzo szybka w przygotowaniu i zawiera tylko naturalne składniki. Dzięki temu kolacja będzie zdrowa, sycąca, ale jednocześnie lekka.

Wiosna to czas, kiedy szczególnie chcemy zadbać o figurę. Zupy krem d’aucy to samo zdrowie. Naturalne przyprawy i zdrowe warzywa tworzą świetne danie dla wszystkich miłośników sportu. Doskonale sprawdzą się jako posiłki przedtreningowe. Są na tyle lekkie, by nie obciążyć żołądka przed ćwiczeniami, ale jednocześnie bardzo sycące, więc zapewnią siłę i energię, nawet na bardzo wymagający trening.

Często powtarza się, że powinniśmy spożywać pięć porcji warzyw każdego dnia. Zupa może być właśnie takim warzywnym posiłkiem. Dzięki temu nasza dieta będzie bardzo urozmaicona. Zupy krem d’aucy możesz uzupełnić swoimi ulubionymi przyprawami i dodatkami. W taki sposób za każdym razem stworzysz zupełnie inne danie. Sprawdź nasze pomysły - takie zupy nigdy się nie nudzą!

Warzywny zastrzyk energii to coś, czego potrzebujemy na wiosnę. Moc witamin, które zjemy w zupach pozwoli nam lepiej przetrwać okres wiosennego przesilenia i zwiększy naszą odporność.

Zupy to fantastyczne danie dla każdej grupy wiekowej. Mogą je jeść maluchy, dorośli i seniorzy. Nasze zupy krem to wielka oszczędność czasu. Wnuczek i opiekująca się nim babcia mogą zjeść świetny obiad na ciepło. Jego przygotowanie to zaledwie 7 minut dla dwóch porcji. Dzięki temu zostaje więcej czasu na zabawę i pierwsze wiosenne spacery. Dodatkowo w zupie krem o wiele łatwiej przemycić bardzo zdrowe warzywa, za którymi maluch nie przepada. To świetny sposób na poznawanie nowych smaków.

Warto także pamiętać, że pierwsze świeże owoce i warzywa, które wiosną pojawiają się w sklepach, często pochodzą z zagranicy, były transportowane przez długi okres czasu i najczęściej zawierają bardzo mało składników odżywczych. Mimo, że wyglądają naprawdę smakowicie, to nie są one wartościowe dla naszego organizmu. Bezpieczniej postawić na mrożonki, które zostały zamrożone tuż po zebraniu. Pomidory i brokuły w naszych nowościach pochodzą właśnie z Polski. Nie musiały odbyć podróży z dalekiego kraju na Wasz stół, dzięki temu są źródłem prawdziwych witamin i minerałów.

Pamiętajmy, że zupy to nie tylko zimowe danie, ale doskonały posiłek na wiosnę. Syci, rozgrzewa, jest pożywny i zdrowy. Dzięki zupom krem d’aucy nie musisz spędzać godzin w kuchni. Możesz mieć pyszny obiad w kilka chwil i więcej czasu na cieszenie się pierwszymi promieniami słońca.

Polecamy

Wyszukiwanie zaawansowane